Jakie elementy zawiera wniosek kredytowy

Wnioski kredytowe to bardzo popularna forma finansowania zakupów najróżniejszych rzeczy. Najczęściej zaciągamy kredyty hipoteczne na zakup domu lub mieszkania. Chętnie również robi zakupy na raty, głównie sprzętu RTV i AGD. Każdy wniosek kredytowy zawiera kilka istotnych elementów. Jakie dane trzeba są istotne dla kredytodawcy? Zobacz z czego się składa wniosek kredytowy?

Najważniejsze elementy wniosku kredytowego

To jakie wniosek kredytowy elementy będzie zawierał zależy w głównej mierze od banku. Według jego ustaleń należy przedłożyć odpowiednie zaświadczenia. Niezmienne jest jednak kilka głównych wymogów, które spełnić musi każdy kredytobiorca.

Zanim zdecydujesz się na złożenie wniosku zobacz co warto wiedzieć zanim weźmiesz kredyt hipoteczny.

Najważniejsze są dane i tu należy zwrócić szczegółową uwagę, aby nie wystąpiły żadne błędy. Nieważne czy będzie to tylko literówka w nazwisku czy wpisany zły numer mieszkania. Może to rzutować na końcową decyzję. Wymaganymi dokumentami są również dochody. Przeważnie, o ile kredytobiorca nie posiada otwartego rachunku rozliczeniowo – oszczędnościowego w tym samym banku, wymagane jest przedłożenie dochodów z ostatnich trzech miesięcy. Wysokość naszych dochodów ma szczególne znaczenie podczas analizy naszej zdolności kredytowej.

Wniosek kredytowy – praca i stan cywilny

Tak samo ważne jest także przedstawienie aktualnej formy zatrudnienia i okres trwania umowy. Największe szanse powodzenia ma umowa o pracę na czas nieokreślony. Niejako definiuje to, że kredytobiorca w krótkim czasie nie straci pracy i ma stabilną posadę, co przekłada się na możliwości spłacania rat regularnie.

Ostatnią ważną informacją jest stan cywilny oraz rodzinny. Kawaler sam się utrzymujący czy osoba mająca na utrzymaniu kilku członków rodziny ma mniejsza zdolność niż w przypadku kawalera zamieszkującego u rodziny. Przekłada się to na jego niskie koszty życia, co dla banku również jest niejako gwarancją regularnej spłaty rat. Zobacz jakie rodzaje rat kredytu hipotecznego jest do wyboru oraz co wpływa na wysokość raty kredytu hipotecznego.

A więc decydując się na zawarcie umowy kredytu należy wziąć pod uwagę te wszystkie elementy, szczególnie o stanie cywilnym oraz zatrudnieniu, gdyż to w głównej mierze od nich zależy czy decyzja będzie pozytywna czy negatywna.

About the author

Secured By miniOrange