Kredyt hipoteczny – kredyt na mieszkanie z rodzicami

Kredyt to zobowiązanie i zadłużenie pieniężne, które pozwala spełnić wiele marzeń, jak również zapewnić godne i stabilne życie. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na tego rodzaju rozwiązanie, a jego sytuacja materialna nie spełni oczekiwań banku. W jaki sposób uzyskać kredyt na mieszkanie? Czy możliwe jest podjęcie kredytu w porozumieniu rodzicami?

Aby uzyskać kredyt na mieszkanie należy spełnić szereg wymogów i działań. Wśród nich należy wymienić:

Istnieje wiele elementów, które mogą znacząco obniżyć szanse na otrzymanie kredytu, jak również jego wysokości. Niskie zarobki, mały staż pracy czy niewystarczający wkład własny to główne przeszkody. Aby móc zwiększyć swoje szanse można podjąć kredyt razem z rodzicami. Zwiększa to różne możliwości oraz ilość dostępnych opcji. Aby jednak korzystnie wykorzystać pomoc rodziców należy zapoznać się z wieloma zasadami tej możliwości. Kredyt na mieszkanie z rodzicami nie zawsze bowiem, stwarza dodatkowe korzyści. Na obniżenie zdolności kredytowej lub negatywna decyzją mogą wpłynąć takie czynniki jak:

  • starszy wiek jednego z rodziców,
  • wykrycie dochodów nieakceptowanych przez bank,
  • zła historia kredytowa przynajmniej jednego z opiekunów,
  • posiadanie przez rodziców indywidualnych zobowiązań kredytowych,
  • itp.

Aby możliwe był dołączenie rodziców do wniosku należy pamiętać, iż opiekunowie musza spełniać te same warunki co każdy inny kredytobiorca. Dołączenie rodzica do zobowiązania nie sprawia, iż opiekun staje się właścicielem mieszkania. A na życzenie kredytobiorcy możliwe jest odłączenie ich od umowy i zadłużenia.

About the author

Secured By miniOrange