Ranking kredytów hipotecznych – czy warto z nich korzystać

Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego nie jest dzisiaj szczególnie trudna. Właściwie to bardzo dużo osób korzysta z takiej opcji, realizując dzięki temu marzenie o własnych czterech ścianach. O wiele trudniej jest natomiast wybrać kredyt.

Gdyby oferował go tylko jeden bank, nie byłoby z tym żadnego problemu. Ale, jak to mówią, osiołkowi w żłoby dano. Właściwie każda instytucja bankowa ma go dzisiaj w swojej ofercie. No i każdy z tych kredytów nieco się od siebie różni. Nic więc dziwnego, że na pytanie, jak wybrać kredyt hipoteczny, odpowiedź wcale nie jest taka prosta. Ale nie oznacza to, że analizy warunków poszczególnych banków trzeba wykonywać samodzielnie, przeznaczając na to mnóstwo czasu. Bo choć jeszcze jakiś czas temu trzeba było wszystko samodzielnie liczyć, odwiedzając przy tym wszystkie banki, które brało się pod uwag, dzisiaj wystarczy znaleźć niezależny ranking kredytów hipotecznych, aby wszystko wiedzieć od razu. Taki ranking znaleźć można na wielu stronach internetowych. Trzeba tylko zwrócić uwagę, aby wybrać ranking aktualny na dany miesiąc bieżącego roku. Faktem jest bowiem ciągła zmiana ofert banków, co z kolei wynika z sytuacji gospodarczej, która ciągle się zmienia.

Znalezienie takiego rankingu pozwala odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jaką kwotę trzeba będzie ostatecznie spłacić, ile bank zażąda sobie prowizji i jak wysokie będą comiesięczne raty. W ten sposób łatwiej jest ocenić swoje możliwości, a także atrakcyjność danej oferty dla siebie.

W internecie znajdują się również przydatne kalkulatory kredytowe, dzięki którym oblicz ratę kredytu oraz swoją zdolność kredytowa.

Mówiąc o kredycie hipotecznym, warto wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii. Bez wkładu własnego, żaden bank takiego kredytu nie udzieli. I chociaż ten aspekt w rankingu jest nieuwzględniony, może mieć wpływ na ostateczną decyzję.

About the author

Secured By miniOrange